تاریخچه

شرکت گروه سرمایه­ گذاری مسکن (سهامی عام) در سال 1369 به همت بانک مسکن و با هدف الگودهی کیفیت ساخت و ساز و ایفای نقش در توسعه پایدار کشور تاسیس گردید. با توسعه فعالیت‌ها، شعب شرکت در سراسر کشور ایجاد گردید و از این طریق، پروژه‌های بزرگ و متعددی در اقصی نقاط ایران، تعریف و اجرا شد. گروه، افتخار تامین مسکن حدود 60 هزار خانوار ایرانی را در کارنامه خود دارد و امروز یکی از بزرگ‌ترین انبوه‌سازان کشور و به ویژه بازار سرمایه است. هم اکنون شرکت گروه، دارای 12 شرکت تابعه ساختمانی و 4 شرکت پشتیبانی حرفه‌ای است و از این طریق در سراسر زنجیره ارزش صنعت ساختمان، حضور فعال و اثرگذاری دارد.

شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال شرق (سهامی عام) از جمله شرکت‌های تابعه گروه است که با هدف تحت پوشش قرار دادن استان‌های خراسان (رضوی، شمالی و جنوبی) و سیستان و بلوچستان راه اندازی شده است. این شرکت در سال 1384 تاسیس و با تبدیل آن به سهامی عام در سال 1390، با نماد ثشرق در بازار فرابورس عرضه شد. به پشتوانه سود مستمر و عملکرد مناسب، شرکت در سال 1393 توانست وارد بازار بورس شود و در حال حاضر در تابلوی فرعی بازار اول تهران دارای نماد است. شرکت تاکنون توانسته بیش از 47 پروژه با زیربنای بالغ بر 800 هزار مترمربع را در شهرهای مشهد و زاهدان احداث نماید.

این شرکت از بدو تاسیس در راستای چشم­ انداز خود مبنی بر حضوری پایدار و منشا اثر در بازار مسکن، بهبود کیفیت محصولات را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده و همواره تلاش داشته تا محصولی با کیفیت، فراتر از استانداردهای مرجع، به مشتریان خود عرضه نماید. شرکت با هدف خلق ارزش بهینه برای ذی نفعان، محصولات و خدمات را توسعه بخشیده و با بررسی نیازهای کوتاه مدت و بلند مدت نسبت به ارتقا سبد محصولات و خدمات اقدام نموده است.

 

شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال شرق (سهامی عام) با بهره مندی از کارکنانی مجرب، آزموده و متخصص و همچنین برخورداری از ماشین آلات پیشرفته و روزآمد، انجام تمامی پروژه های مهندسی، تامین و ساخت (EPC) شامل بخش طراحی و مهندسی (E)، تهیه و تامین کالا (P) و اجرا (C) را عهده دار می باشد. 

هدف از تاسیس شرکت به موجب ماده 2 اساسنامه عبارت است از:

الف- موضوع اصلی

فعالیت در زمینه پروژه‌های ‌عمرانی به ‌خصوص تولید انبوه مسکن.

ب- موضوعات فرعی

• تهیه‌ زمین اعم از خرید یا اجاره جهت اجرای پروژه‌های ساختمانی مشتمل بر: مسکونی، تجاری یا اداری.

• مطالعه، طراحی و اجرای کلیه پروژه‌های شهرسازی و ساختمانی.

• انجام کارهای مقاطعه‌کاری اعم از کارفرما یا پیمانکاری.

• قبول مشاوره، نظارت، اجرا و انجام پروژه های ‌ساختمانی به ‌صورت مشارکت، مباشرت، پیمانکاری یا امانی.

• تهیه و تولید مصالح، لوازم، وسائل و ماشین‌آلات ‌ساختمانی و سایر وسایل، مواد و لوازمی که برای انجام موارد فوق لازم باشد به‌صورت خرید و یا تهیه از داخل یا خارج کشور یا ایجاد کارخانه به ‌منظور استفاده و یا فروش آن ها.

• جذب سرمایه های اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی جهت مشارکت‌ مدنی در ساخت و ساز یا توسعه و تکمیل پروژه ها.

• دریافت و اخذ تسهیلات از بانک ها یا موسسات‌ مالی و اعتباری و سایر سازمان های تامین‌کننده منابع ‌مالی و یا پیش ‌فروش مستحدثات.

• فروش اوراق مشارکت پس از اخذ مجوزهای لازم.

• واگذاری واحدها، ساختمان ها و تاسیسات احداثی متعلق به شرکت به ‌صورت فروش قطعی (نقدی یا اقساطی) یا اجاره به شرط تملیک و یا به ‌هر طریق‌ دیگر.

• هرنوع سرمایه گذاری و مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از سرمایه گذاری مستقیم یا خرید سهام در داخل یا خارج کشور.

• هرگونه فعالیت اقتصادی و تجاری که به‌ طور مستقیم یا غیر مستقیم مرتبط با امور شرکت باشد.

• تاسیس شعب و نمایندگی ها در داخل و خارج از کشور.

 

info@smaskan.com  - 05138083